Püspöki szentmise Szent Donát ünnepén - beszámoló

2016. 08. 07. | | 2016. 08. 08.

 

 

2016.08.07. - A hagyománynak megfelelően idén is Spányi Antal megyés püspök mutatta be a Donát-napi szentmisét Ugrits Tamás irodaigazgatóval és Tornyai Gábor plébános atyával. A szent tiszteletére a második világháborúig Donát napján a székesfehérvári templomokból körmenet indult a szőlőhegyi kápolnához. Ezt a régi szokást megőrizve Szent Donát ünnepén ma is a város minden plébániájáról érkeznek hívek, egyházközségi zászlókkal gyalogosan zarándokolnak a búcsúra.

Spányi Antal szentbeszédében utalt arra, hogy a ma, szép családi házakkal beépített városrész sokáig szőlőskertek területe volt, ahol az emberek keményen dolgoztak a termésért egész éven keresztül. Felismerték és tudták, hogy Isten nélkül ki vannak szolgáltatva a természeti viszontagságoknak, ezért Szent Donát tisztelete mentén, aki a szőlősgazdák védőszentje, Istent kérték, hogy áldja meg munkájukat. Az áldott munka, az áldott élet lehetővé teszi, hogy valóban Benne éljünk és Benne mozogjunk. Az Istentől áldott életben nem kell rettegni semmitől, Ő képes megvédeni minket, és ha életébe kapcsolódunk, Ő képes megmenteni a keresztény Európát.

A megyés főpásztor a szentmise könyörgéseiben együtt imádkozott a hívekkel a szőlőskertek és szőlősgazdák védőszentjéhez és kérte közbenjárását a hit ajándékaiért. Az ünnepen résztvevő híveket az öreghegyi Magyarok Nagyasszonya egyházközség szerény fogadásra, bórkóstolásra várta a kápolna mögötti téren.

- Marian -
Képek forrása: szekesfehervar.hu

 


 

Korábbi beszámolóink:

 

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | E-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk