Vannak hagyományosnak mondható programok a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban, amikkel büszkélkedhetünk. Az egyik ilyen, a már hatodik alkalommal megvalósult Múzeumok Éjszakája, amikor délutántól éjszakáig fáradhatatlanul fogadjuk a múzeumunkra kíváncsi látogatókat.
A kulturális „éjszakai műszak” nálunk délután öt órakor kezdődött, a gyerekek részére kialakított kreatív alkotóteremben, ahol angyalokat, szeráfokat és más legendás bibliai lényeket készíthetett, akiknek ehhez volt kedve. De a legnagyobb sikere egy társasjátéknak volt, amelyet a gyerekek saját maguk rakhattak össze, és játszathattak vele. A játék szabálya szerint izgalmas logikai manőverek útján az állatokat párosával be kell terelni Noé bárkájába.
Miközben a gyerekek alkottak, a felnőttek Smohay Andrást, a múzeum igazgatóját követve, teremről teremre tudhattak meg egyre több érdekességet a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban látható kincsekről, kiállított tárgyakról.
Az égiek kegyeltjeiként az időjárás is a kedvünkben járt, az eső csak ijesztgetni merte koncertünk fellépőit, a Bujdosó-triót, akik felejthetetlen koncertélménnyel gazdagítottak bennünket. Szerencsére, a komolyabb vihar csak jóval később következett be, amikor már remélhetően, mindenki jól megérdemelt pihenését töltötte a hosszú kulturális túra után.
Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum
Fényképeket készítette: BPK, Lakata Pál és Rosta Helga
Videó: Somogyi Tamás és BPK
Korábbi évek beszámolói:
| H | K | Sz | Cs | P | Sz | V |
| 1 | 2 | |||||
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| 31 |
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk