Egyházmegyei Ifjúsági Zarándoklat - két napos - beszámoló

2021. 09. 24. | | 2021. 09. 28.

Ifjúsági zarándoklat a Székesfehérvári Egyházmegyében

2021.09.24-25. – A Székesfehérvári Egyházmegye kétnapos Mór-Bodajk Ifjúsági Zarándoklatra, melynek mottója „Hív és küld…” volt, szeptember 24-25-én nagy szeretettel várták az egyházmegye 14 és 30 év közötti ifjúságát.

A zarándoklat Móron kezdődött, a Plébánia Templom melletti kis téren, ahová több mint 50-en érkeztek meg az egyházmegye különböző településeiről. Vacsora után játékosan ismerkedtünk egymással, majd egy órán át Jézust dicsőítettük az Oltáriszentségben énekekkel a templomban.

Elindultunk Bodajkra fáklyákkal, és ezt felajánlottuk az egyházmegye ifjúságáért. Éjfél előtt értünk oda a bodajki kegyhely zarándokszállásához.

Másnap mintegy 100-an csatlakoztak hozzánk három katolikus iskola diákjai a móri Plébánia Templomban. A zarándoklat alatt három hivatást ismerhettek meg a fiatalok, három állomáson. Az elsőn az egyházmegye kispapjai beszéltek hivatásukról, a kispapi életről, céljaikról és nehézségeikről, a másodikon domonkos nővérek meséltek belépésükről, mindennapi életükről, a szerzetesi élet lényegéről, hármas fogadalmuk kihívásairól és értékéről, majd egy fiatal házaspár osztotta meg tapasztalatait az együtt járás, tisztaság, házasság örömeiről és kihívásairól.

Bodajkon Mórocz Tamás és Oravecki Attila atya élményszerűen bemutatták a kegyhelyet a fiataloknak. A zarándoklat a 4 órai szentmisével ért véget.

Ambrózy Tamás, móri plébános
Fényképeket készítette Bágya János