Egyházmegyés papi zarándoklat - beszámoló

2020. 08. 27. | | 2020. 08. 27.

2020. augusztus 27. - Évente zarándokolnak a bodajki búcsújáróhelyre a székesfehérvári egyházmegye papjai, ahová a hagyomány szerint Szent István király és Imre herceg együtt jártak imádkozni. A közös lelkigyakorlat célja a papi lelkiség elmélyítése, a papságért, illetve a papi hivatásokért való imádság.

A jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel azonban az idei zarándoklatot a megszokott formájában nem tudtuk megtartani, azonban hagyományát és lelki célját nem akartuk megszakítani, elhagyni. Ezért csak az esperes atyák jelenlétében áldottuk és szenteltük meg szentmise keretében az olajokat. Szentmise keretében imádkoztuk el a Prohászka Imaszövetség imáját, Loyolai Szent Ignác Felajánló imáját és az egyházmegyét felajánló imát a Bodajki Szűzanyának. Paptestvéreink ebben az időpontban lélekben kapcsolódtak be hálaadásunkba és imádságunkba.

Ugrits Tamás